מה עושים כשהנכד מבקש

בפרלמנט יום ששי שלנו, תמו הצעקות על פוליטיקה. הנוכחים, ש­בי שיער (מלבד שלוש נשים וגבר אחד, שצובעים אותו), אכלו בשקיקה מן העוגה שהביאה בעלת הבית, ואז אמר אחד: "אתם יודעים יפה מאד לתת עצות לראש הממשלה והשרים וראשי המפלגות. פוליטיקה. עכשיו אני מבקש עצה בשבילי – אם יש לכם. "הנכד שלי רצה ממני מתנה: לנסוע לברצלונה. הוא אוהד נלהב של הקבוצה. כמובן, לא ידע את המחיר. מה איכפת לו? שסבא ישלם".

הסבא המספר שמע כל מיני קולות סביב השולחן, התייעץ ואז לקח את ההצעה לתשומת לבו: הוא ייצא עם נכדו לטיול משותף בן שלושה ימים בתל אביב. שלושה ימים, שהסבא הקדיש לנכד וזה, מסתבר, נהנה יותר מאשר מטיסה לברצלונה.

הסיפור לא כל כך חדש, אבל נזכרתי בו כשישבתי השבוע עם הסבא לשיחה ידידותית. ידידי סיפר לי שביקש לדבר עם הנכד בטלפון. זה היה קשה, כי הבחור היה תמיד עסוק – עם חברים וכו'. הסבא נזכר, שכבר היתה לו בעיה כזאת בעבר הרחוק, כשרצה לקיים קשר עם בנו. האב עבד והנער היה עסוק, אז נקבע הסדר בין האב ובנו הנער – שיחת טלפון כל שבוע באותה שעה על כל נושא. זה הצליח.

סיפר לי הסב הגאה: "הצלחתי. קבעתי שעה עם הנכד (כמו עם אביו בשעתו) ואנחנו מדברים".

  • והנכד?
  • –          "הוא מאד מרוצה".

 הדלקת נרות

"ימי החנוכה, חנוכת מקדשנו, בגיל ובשמחה ממלאים את ליבנו"… מלים אברהם אברונין.

על גדר בית בשכונה מצאתי חנוכיה, שהתקין בעל הבית ועליה מטריה, מחמת הגשמים היורדים בימים אלה. האם יש להעמיד חנוכיה בחוץ?

אמרו חכמים: "נר חנוכה מצווה להניחו על פתח ביתו מבחוץ".

מעשה בנוסע אוטובוסים שאינו מוותר

לפני כחודש המתנתי בתחנה בתחילתו של רחוב דיזנגוף בתל אביב, בתחנה של חברת "קווים". עבר אוטובוס 256, חלף על פנינו ביעף וברח. האשה לידי צעקה. אני שמעתי אותה. הנהג לא.

אמרה לי בזעף: "הנהג הזה אינו יודע, שהאוטובוס נועד לשרת את הנוסעים ולא אותו". לא יכולתי לעזור לה, אז נסעתי בקו 55, שפחות מתאים לי. חשבתי שעדיפה ציפור אחת ביד משתיים על העץ".

אחר כך כתבתי תלונה לחברת "קווים" וציינתי את היום והשעה ואת מיקום התחנה. הם לא מצאו וכתבו לי: "הריני לעדכנך, כי פנייתך כוללנית מדי וקשה לטפל בה מבחינה המעשית/תפעולית".

הרי דבריי בתלונה היו ברורים, אבל מילאתי טופס מפורט ומסובך, בסופו כתבתי, שבראשית רחוב דיזנגוף יש רק תחנה אחת שלהם (וגם בהמשך הרחוב יש תחנות והאוטובוס עבר בהן בערך באותה שעה).

 ואז הגיע תשובה: "נהג האוטובוס, נשוא פנייתך, אותר והמקרה תועד בתיקו האישי, הטענות כנגדו כפי שציינת הועברו לידי מנהל הסניף ומנהל האשכול האחראי על המרחב.

פנייה מספר: 376989.

 ההרגשה שלי, שכך יוצאים ידי חובה. אבל לא אהסס להוסיף לכתוב ולציין "אני מבקש לדעת מה בכוונתכם לעשות לנהג ואיך אתם מעסיקים נהג כזה".

זכות התגובה

תגובה של המושיע האקדמי לסידרת הפרסומים ברשתות החברתיות: "האב, הבן ורוח השטות".

פורסם על ידי Yairdk

I pensionair for 15 yaers from press.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: