לחסוך, מוכרחים לחסוך

מצב המשק הישראלי לא נראה טוב בימים אלה , ולמרות מענקי האבטלה למיניהם, מספר המובטלים והנפגעים מן המגיפה – גבוה. פרשנים כלכליים מסבירים את הסבריהם (וביקורתם) לגבי פעולות הממשלה או מחדליה. לעניות דעתי, צפוי לנו משבר חברתי וכלכלי חמור וחשוב ורצוי להיערך לכך.  
אינני יודע על הרבה פעולות אפשריות, אך עלה בדעתי המשפט: קמצן זו מלת גנאי. חסכן זה חיובי. באיזה תבחר?
לא חשוב במה תבחרו, אבל חשוב לחסוך!
בעבר הרחוק, לפני שנים רבות, היתה בארץ הונאת פונזי הראשונה. בתחילה לא ידענו את המלה הזאת, "פונזי" ואנשים מיהרו לשים את כספם על קרן הצבי. הם לא ידעו עדיין, שזאת קרן הצבי והכסף יילך לאיבוד.  
הונאת פּוֹנזי היא  הונאת ממון שבה מובטח למשקיעים החזר השקעה גבוה במיוחד, אך הרווחים המוצגים להם הם "על הנייר". החזרי ההשקעה משולמים מכספם של משקיעים אחרים ( עד שיוזם ההונאה נתפס והמשקיעים מגלים כי לא יקבלו את כספם).
הונאה זו נקראה על שם צ'ארלס פונזי, איטלקי שהיגר לארצות הברית בתחילת המאה העשרים והיה הראשון שנתפס מרוויח באמצעותה סכומי כסף גדולים. הונאת פונזי הידועה ביותר היא פרשת מיידוף בארה"ב  וגם בארץ יש משקיעים, שהפסידו בזמן האחרון אלפים ומיליונים בעסקאות שווא.  
הכרתי בזמנו את אחד הסוכנים, שהפיצו את איגרות החוב הללו. הוא לא ידע, שזאת עיסקת הונאה וגם לקוחותיו כך. הם נהגו כמו אנשים רבים, שנפלו בפח כשלא בדקו כראוי את העסקות הענקיות שעשו בשנים האחרונות בארץ.   
סיפר לי אותו סוכן: "אני יושב עם אנשים וביחד אנחנו בודקים את ההכנסות שלהם ואת ההוצאות. תמיד אני מוצא לפחות עשרה אחוזים שאפשר לחסוך. אנשים לא מבינים שהם מבזבזים כסף".
אני זוכר היטב את האמירה שלו ש"תמיד אפשר לחסוך". בעבר, נועד כסף להשקעות בלי שידעו שסופן מר. היום האמירה תקפה, אבל יש לחסוך אך ורק לצורך חיסכון. לא לצורך השקעות סרק. היום, לקראת המשבר הכלכלי מוכרחים לחסוך!

מי באמת הביא את חיסוני הקורונה  
קבלתי את המייל הזה ואני מעביר אותו לקוראיי:
  "בחדר קטן, בבית בכפר האורנים התנהל בארבעת החודשים האחרונים משא ומתן בין חברת פייזר העולמית לבין מדינת ישראל. על המלאכה ניצחה בצניעות, בדיסקרטיות, ברצינות ובאדיבות, תוך חיבור, גישור וקידום של שני הצדדים, בניטה אלקון ביטנר, מנהלת יחידת החיסונים של חברת פייזר העולמית בישראל" – כך כתב יעד ביטנר, בעלה של בניטה.
"מצד אחד בניטה היא נציגת פייזר בישראל ומצד שני היא אזרחית ישראלית, שרוצה שהחיסון יגיע לישראל כמה שיותר מהר…
"את כל זה עשתה תוך סגר, שני בידודים וילדה מאומתת בקורונה בחדר הסמוך…
"אז ביום שבו נחתם ההסכם, חשוב להגיד שלא הכל נעשה ביומיים האחרונים. אפשר קצת לספר ולתאר את ההיסטוריה, שהתרחשה כאן בתקופה האחרונה ולהיות גאה באשתי האהובה…
"לא לשכוח, שבניגוד לאחרים, אצלה העבודה לא נגמרה אלא רק מתחילה. 
"יישר כח".

בניטה אלקון ביטנר – היא הביאה את החיסון

זהירות, אמת  
מדי פעם אנשים נתקלים באמת, אך רובם תופסים את עצמם וממהרים לדרכם כאילו דבר לא קרה."
 (וינסטון צ'רצ'יל).

פורסם על ידי Yairdk

I pensionair for 15 yaers from press.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: